Bästa vännerna är här!
I söndags åkte jag ner till Arlanda för att hämta Wendy, Jason och barnen. Shiit alltså! Så underbart att ha dem här =) <3 Det värsta med flytten var ju att lämna dem bakom oss.
Så fort Noëlle såg Lexi brast hon ut i gråt, min tuffa, men samtidigt känsliga lilla tjej <3 Som hon har längtat. De kramades länge, öppnade upp kramen för att matcha ihop sina halvhjärtformade bästishalsband och sen kramades de lite mer. Det var så fint att se.
Åtta månader och 8 000 km isär märktes inte alls, utan de tog vid där de slutade i november.
Igår, måndag, åkte vi till Örebro. Vi försöker spara de fina dagarna till Stockholm, och igår regnade det i Stockholm men var okej i Örebro =)
Vi gick till Örebro slott, lekte lite därinne, kikade på pappersutställningen, gick och åt lunch, promenerade bort till Stora Holmen för att åka trampbilar och allt det roliga där, sen tog vi roddbåten över Svartån och promenerade längs den till Wadköping där vi åt lite glass. Sen lekte vi lite mer i Stadsparken. Nyckeln till alla utflykter är såklart att stanna till vid så många lekparker som möjligt 😉
Jag försöker kombinera lite nöje med jobb, så det blir sena nätter och tidiga morgnar, men det är det värt. Nästa vecka, när vi åker till Europa, får jag ta helt ledigt, annars går det inte.
Här kommer lite bildregn:































